Blog

Sauna Combi. Co to takiego?

sauna

Nie od dziś wiadomo jak wiele zdrowotnych korzyści wynika z regularnego korzystania z różnego rodzaju saun. Decydując się na budowę sauny w domu lub innym obiekcie, należy znaleźć takie rozwiązanie, które najlepiej spełni nasze oczekiwania. Warto bowiem wiedzieć, że na rynku jest obecnie więcej zróżnicowanych opcji niż jedynie jednofunkcyjny piec. Od lat, ogromna popularnością cieszą się sauny fińskie, Infrared, a także Combi. Poniżej postaramy się przybliżyć działanie tej ostatniej.

Dwie funkcje w jednym urządzeniu

Pośród innych systemów, sauny typu Combi wyróżniają się tym, że można w nich zaznać zarówno właściwości oferowanych przez suchą saunę fińską, jak i saunę parową. Oznacza to, że konstrukcja takich saun składa się z tradycyjnego źródła ciepła jakim jest elektryczny piec oraz ze specjalnego generatora pary zapewniającego możliwość skorzystania również z opcji kąpieli parowej. Istnieje jednak także możliwość zamontowania pieca Combi we wcześniej zbudowanych saunach fińskich.

Sauna Combi pozwala zatem na uzyskanie zdecydowanie większej wilgotności w trakcie wizyty w saunie oraz na bardziej różnorodne korzystanie z jednego urządzenia. W niektórych saunach tego typu, dzięki osiąganym wysokim temperaturom oraz wilgotności istnieje nawet możliwość zorganizowania seansu aromaterapii w trakcie całej kąpieli poprzez umieszczenie specjalnego aromatu na odpowiednim kamieniu lub w przygotowanym pojemniku.

Dla kogo sprawdzą się najlepiej?

Rozwiązanie jakim jest sauna Combi okazuje się szczególnie atrakcyjne dla osób, które cenią sobie wysoką wilgotność powietrza w trakcie pobytu w saunie, a ta pojawiająca się na koniec pobytu w saunie suchej im nie wystarcza. Pomimo tego, że wyglądem trudno czasem odróżnić model Combi od tradycyjnej sauny, pozwala ona na znacznie więcej. Jest świetnym rozwiązaniem jako wielofunkcyjne urządzenie z przeznaczeniem dla całej rodziny, w której każda osoba ma indywidualne preferencje.

Korzystanie z sauny jest szczególnie wskazane dla osób aktywnych, uprawiających regularnie sport, a także jako forma relaksu i regeneracji. Sany Combi są dobrym rozwiązaniem dla placówek fitness lub SPA, które w swojej ofercie chciałyby posiadać jak najbardziej zróżnicowaną ofertę dla swoich gości i klientów. Dodatkowo, warto wiedzieć, że boazeria w saunach typu Combi jest wykonywana z wysokiej jakości drewna np.: ze świerku skandynawskiego, osiki bezsęcznej, jodły kanadyjskiej itp. Pozwala to na bardzo atrakcyjny efekt końcowy i doskonałe wpasowuje się zarówno w nowoczesne, jak i eleganckie wnętrza.