Blog

Jak wybrać wykonawcę do budowy sauny?

budowa sauny

Coraz więcej osób korzysta z dobrodziejstw sauny, która pozytywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu i zapobiega zachorowaniom na wiele dolegliwości. Dlatego też wiele z nich marzy o własnej saunie w domu lub przydomowym ogrodzie. Jak się okazuje montaż sauny nie jest trudny, a sukces zapewni dobrze wybrany wykonawca.

Materiał ma znaczenie

Na runku działa wiele firm zajmujących się montażem i projektowaniem saun. Jednak decydując się na własną saunę należy wybrać firmę, która gwarantuje wykonanie sauny z wytrzymałych i sprawdzonych materiałów. Najważniejszym surowcem jest drewno. Z niego wykonuje się wszystkie niezbędne elementy sauny jak konstrukcję kabinywewnętrzne poszycieławki oraz zagłówki, a nawet osłonę pieca. Trzeba, jednak pamiętać, że każdy z tych elementów powinien być wykonany z innego gatunku drewna, co jest związane z jego odpornością na działanie wysokiej temperatury, ale też bezpieczeństwem użytkowników. I tak wszystkie elementy, z którymi mamy styczność podczas sesji w saunie muszą być wykonane z nienagrzewającego się drewna. Z kolei do okładania ścian i sufitu stosuje się wysokogatunkowe odmiany drewna takie jak świerkjodła kaukaska lub cedrDobry wykonawca saun ma w swojej ofercie wszystkie wymagane gatunki drewna, a wybór odpowiedniego zależny będzie od zasobności portfela inwestora.

Sauna na wymiar

W ofercie naszej firmy można znaleźć rozwiązania dla saun wewnętrznych, ale też saun zewnętrznych. W każdym przypadku możliwe jest wykonanie sauny na wymiar i dostosowanie jej do posiadanej przez inwestora powierzchni do zagospodarowania. Co istotne niezależnie od tego, czy jest to sauna zewnętrzna, czy wykonana wewnątrz budynku niezbędne jest odpowiednia izolacja, system wentylacji oraz urządzenie grzewcze.  Dzięki wiedzy oraz doświadczeniu w zakresie budowy saun wykonujemy sauny dostosowane do potrzeb użytkowników oraz spełniające wszystkie parametry techniczne. Dzięki zastosowaniu profesjonalnych materiałów korzystanie z sauny będzie prawdziwą przyjemnością.

Wyposażenie dodatkowe

Standardowo w saunie znajdują się ławki, na których można wygodnie usiąść podczas sesji, piec grzewczy oraz termostat wskazujący wskaźnik temperatury. Jednak w saunie powinny znaleźć się też dodatkowe akcesoria jak wiadro na wodę, pojemniki na olejki eteryczne, wieszaki na szlafroki. Dla zwiększenia komfortu przebywania w saunie można zainstalować głośniki do muzykoterapii lub specjalne żarówki do światłoterapii.