Sauny Fińskie

Sauna combi

Jeżeli miałbyś zbudować saunę na własny użytek, jaki typ byś wybrał? Byłaby to sauna parowa, czy raczej sucha fińska? A co byś powiedział na to, gdybyśmy wykonali dla Ciebie saunę hybrydową, w której można brać zarówno suche, jak i parowe kąpiele? Taka właśnie jest sauna combi. Choć jej wygląd nie różni się od typowych modeli fińskich, jej działanie jest bardziej uniwersalne, a w związku z tym kąpiele w niej dają znacznie więcej korzyści i przyjemności.

Jak działa sauna combi?

W saunie combi użytkownik ma możliwość wyboru, czy chce korzystać z wersji suchej, czy parowej. Jest ona często wyposażona w panel sterujący, który umożliwia regulację temperatury i wilgotności we wnętrzu obiektu. Takie rozwiązanie pozwala na dostosowanie sesji do indywidualnych upodobań i potrzeb, a także pomaga uzyskać wiele korzyści zdrowotnych, takich jak relaksacja, oczyszczenie organizmu i poprawa krążenia krwi.

Sauna sucha:

W saunie suchej temperatura jest relatywnie wysoka (zazwyczaj w zakresie od 70°C do 100°C), a wilgotność powietrza – stosunkowo niska. Gorący kamień nagrzewany jest za pomocą pieca saunowego, który rozgrzewa powietrze. Użytkownik może nalać na nagrzewający się kamień wodę z wiadra, aby wytworzyć chwilowy wybuch pary, co zwiększa wilgotność.

Sauna parowa:

W saunie parowej temperatura jest niższa (zazwyczaj w zakresie od 40°C do 60°C), ale wilgotność powietrza jest znacznie wyższa, wynosząc nawet 100%.

Sauna parowa używa generatora pary, aby wprowadzić ją do pomieszczenia. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać większą wilgotność, delikatną dla skóry użytkownika.

Sauna combi składa się z wielu nowoczesnych technologii, które pozwalają na swobodne dostosowywanie warunków panujących we wnętrzu obiektu do indywidualnych potrzeb. To skomplikowany obiekt, który zapewnia oszczędność miejsca. Decydując się na taką saunę, nie ma konieczności stawiania dwóch osobnych konstrukcji – fińskiej i parowej. To popularny wybór w przypadku niewielkich nieruchomości oraz osób, którym zależy na oszczędności nie tylko miejsca, lecz także pieniędzy.

Jak zbudowana jest sauna combi?

Za uniwersalność oferowanej sauny odpowiedzialny jest specjalny piec z dobudowanym generatorem pary. Można go zamontować w każdej saunie fińskiej, czyniąc z niej poniekąd również saunę parową. Dzięki temu piecowi w saunie można tworzyć różne warunki kąpieli. Można uzyskać charakterystyczną dla saun fińskich wysoką temperaturę sięgającą 110oC i niską wilgotność powietrza, a także obniżyć temperaturę i zwiększyć wilgotność poprzez uruchomienie generatora. Jest to prosty patent, a zarazem największy powód popularności saun combi.

Gatunki drewna wykorzystywane do tworzenia sauny combi

Saunę combi możemy wykonać dla Ciebie z każdej boazerii dostępnej w naszej ofercie. Jej wielkość jest dobierana do warunków montażowych, a więc są to obiekty tworzone na wymiar. Do budowy saun wykorzystujemy różne gatunki selekcjonowanego drewna, a są to:

• świerk skandynawski,
• osika bezsęczna,
• osika bezsęczna termo,
• jodła kanadyjska,
• cedr kanadyjski,
• egzotyczne abachi.

Każde z nich różni się od pozostałych pod względem koloru czy usłojenia. Z tego powodu warto porównać kilka surowców i wybrać ten, który najbardziej odpowiada Twoim preferencjom. Znaczenie mają także właściwości poszczególnych gatunków. Jeśli zależy Ci na wyjątkowym, egzotycznym wyglądzie sauny, warto wybrać drewno pochodzące z odległych części świata. Równie dobrze sprawdzą się też rodzime.

Dodatkowe wyposażenie m.in. w postaci ławek, wykonujemy z drewna abachi, abachi termo oraz osiki.

Sauna combi na zamówienie

Tworzymy sauny combi na zamówienie. To od klienta zależy ostateczny wygląd i udogodnienia zastosowane w takim obiekcie. Pomagamy wybrać odpowiedni materiał, wielkość czy użyte technologie. Bierzemy pod uwagę budżet danej osoby, proponując rozwiązania z konkretnych półek cenowych. W naszym zakładzie powstają sauny combi, które służą swoim użytkownikom przez wiele lat.

Po ustaleniu szczegółów zamówionej sauny przygotowujemy projekt. Na jego podstawie powstaje ostateczna konstrukcja, która następnie jest montowana na posesji naszego klienta. W późniejszych latach nasza firma może zająć się również modernizacją tego obiektu, zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami użytkownika. Takie rozwiązanie pozwala na dostosowanie sauny również do wymagań nowoczesnych technologii, które umożliwiają np. zminimalizowanie ilości pobieranego prądu.

Dlaczego warto postawić na saunę combi w swoim domu?

Sauna combi to doskonałe rozwiązanie dla osób, które żyją zdrowo i regularnie realizują seanse w takich obiektach. Dzięki własnej konstrukcji możliwe jest korzystanie z niej w dowolnym momencie, bez konieczności płacenia za wejście. Taki obiekt zwiększa również wartość nieruchomości, dlatego sprawdza się świetnie w przypadku domów na sprzedaż czy wynajem. Sauna jest kojarzona z luksusową formą relaksu, dlatego grono jej odbiorców stale rośnie.

Chcesz znać więcej szczegółów na temat budowy, działania, ceny sauny combi? Zapytaj o to naszych ekspertów. W bezpośredniej rozmowie udzielimy Ci wszystkich informacji, które będą Ci potrzebne do podjęcia decyzji o jej zakupie. Wycenimy budowę wybranego wariantu sauny na podstawie Twoich indywidualnych wymagań. Doradzimy odnośnie wyboru najlepszych dodatków, typu sauny i gatunku drewna. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.