Blog

W jaki sposób sauna pomaga na kręgosłup?

sauna z kamieniami

Dolegliwości, które odczuwamy często są ze sobą powiązane i potęgują się nawzajem. Taka sytuacja wynika z wielu czynników, a jednym z nich jest wysoki poziom stresu i natłok zajęć. Duże znaczenie ma więc wykorzystywanie naturalnych, ale skutecznych metod, które pozwalają zachować zdrowie i zmniejszyć odczuwane problemy. Jedną z takich opcji jest sauna. Dlaczego wizyta w niej jest tak zdrowa dla naszego ciała? I w jaki sposób sauna pomaga na kręgosłup? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Dlaczego sauna jest korzystna dla zdrowia?

Korzystanie z sauny wpływa pozytywnie na cały nasz organizm. Panująca tam podwyższona wilgotność i wysoka temperatura sprawiają, że zwiększa się przepływ naszej krwi, a ogólne samopoczucie jest niemal od razu lepsze. Co ciekawe, w krajach, gdzie korzystanie z sauny jest popularnym zwyczajem, uznawana jest ona za rozwiązanie niemal wszystkich dolegliwości – zarówno fizycznych, jak i tych związanych ze stresem i niepokojem. Nic więc dziwnego, że sauna zyskuje coraz większą popularność także w Europie. Na pewno warto jednak zwiększyć swoją wiedzę na ten temat i dowiedzieć się, jak korzystać z niej w poprawny sposób.

Sauna a ból pleców – co warto wiedzieć?

Wizyta w saunie jest świetnym sposobem na zniwelowanie bólu kręgosłupa. Dlaczego? Przyczyną dolegliwości bólowych jest zazwyczaj wzmożone napięcie mięśni, które powstaje w wyniku przeciążeń i przyjmowania stałej, niekorzystnej dla ciała pozycji (np. przed ekranem komputera). Z kolei korzystanie z sauny sprawia, że mięśnie stają się rozluźnione, pozbawione napięcia i lepiej dotlenione. Co ważne, taka sesja zmniejsza nie tylko same objawy, ale również ich przyczynę – w tym wypadku naprężenia i przeciążenia. Wizyta w saunie jest więc polecana każdemu, kto zmaga się z bólem mięśni, z bólem kręgosłupa, a nawet z bólem głowy.

Oczywiście należy podkreślić, że chociaż dobre rezultaty mogą być widoczne już po jednej wizycie, to duże znaczenie ma systematyczność. Jeśli chcemy usunąć źródło problemu i odzyskać pełną sprawność, warto wyrobić sobie nawyk korzystania z sauny. Na pewno przyniesienie to wiele korzyści!