Blog

Jakie są koszty budowy sauny fińskiej?

sauna fińska

Sauny fińskie zbudowane są z drewna ze względu na to, że jest to materiał, który się nie nagrzewa. Wewnątrz sauny panuje bardzo wysoka temperatura, nawet do 110°C. Z kolei wilgotność jest niska, nie większa niż 15%. Dzięki tym warunkom organizm się oczyszcza z toksyn, poprawia się krążenie, praca serca i ciśnienie. Kolejną zaletą korzystania z saun jest odchudzanie.

Od czego zależy cena budowy sauny?

Własna sauna wydaje się czymś luksusowym, jednak jeśli systematycznie wychodzi się do SPA czy na siłownię, aby z niej skorzystać, opłacalną opcją może być zakup własnej sauny. Sauna jest czymś dostępnym dla większości właścicieli domów jednorodzinnych. Aby ją zbudować, potrzebny jest jedynie kawałek wolnej przestrzeni. Saunę można urządzić w domu albo stworzyć budynek wolnostojący. Bez wątpienia droższą opcją jest wybudowanie sauny na dworze, ponieważ do ceny samej sauny dochodzi cena wybudowania obiektu.

Korzystanie z sauny w domu nie zwiększa mocno rachunków, więc samo użytkowanie jest bardzo ekonomiczne. Na koszt własnej sauny składa się kilka czynników, takich jak wybrany gatunek drewna, wielkość sauny, materiały wykorzystane do wykończenia wnętrza i dodatkowe instalacje podwyższające jej standard. Mogą to być np. oświetlenie ledowe, głośniki czy panele z soli himalajskiej.

Jaka jest orientacyjna cena łaźni fińskiej?

Cena sauny fińskiej jest niższa, niż mogłoby się wydawać. Oczywiście, jeśli zechce się zrobić ją w bardzo luksusowy sposób, to jej cena może być dość znaczna. Ceny łaźni fińskiej, zależnie od wymiarów wahają się w granicach 7 do 14 tysięcy złotych. Niższe ceny mają łaźnie, których wielkość jest zaprojektowana dla dwóch osób. Mają prosty kształt i podstawowe funkcje. Droższe sauny przeznaczone są dla większej ilości użytkowników, jednocześnie może się w nich znajdować np. 5 osób. Wykonane są też z droższych gatunków drewna. Cena budowy sauny jest ustalana indywidualnie ze względu na dużą ilość parametrów, które na nią wpływają. Jest to produkt stworzony dla konkretnego klienta.