Blog

Jakie zabiegi można wykonać podczas seansu w saunie?

relaks w saunie

Podczas seansu w saunie można wykonać wiele różnych zabiegów, które mają na celu poprawić samopoczucie i zdrowie. To także doskonały sposób na zwiększenie efektów dobroczynnego działania różnych rodzajów sauny. Przeczytaj poniższy artykuł, aby poznać kilka z polecanych zabiegów.

Z jakich zabiegów warto skorzystać w saunie?

Jednym z przyjemniejszych zabiegów jest kąpiel aromaterapeutyczna – do wnętrza sauny można dodać olejki eteryczne, aby poprawić efekt relaksacyjny i oczyszczający. W trakcie seansu w saunie można też wykonać delikatny peeling ciała przy użyciu naturalnych składników, takich jak sól morska, cukier lub kawa, aby usunąć martwy naskórek i poprawić krążenie. Bardzo dobrym pomysłem jest również skorzystanie z masażu ciała. Pomoże on jeszcze skuteczniej złagodzić napięcie mięśniowe. Dla większego uczucia relaksu, w saunie można wypić napar ziołowy o właściwościach odprężających, oczyszczających lub pobudzających. Warto też wykonać inhalacje parowe, dodając do sauny zioła lub olejki eteryczne, aby poprawić funkcjonowanie układu oddechowego.

Przeciwwskazania do zabiegów w saunie fińskiej

Mimo pozytywnego oddziaływania na zdrowie sauny fińskiej, warto pamiętać, że nie wszystkie zabiegi są odpowiednie dla każdej osoby. Z seansów w saunie całkowicie powinny zrezygnować kobiety w ciąży, ponieważ wysoka temperatura może doprowadzić do poronienia lub przedwczesnego porodu. Zmiany ciśnienia krwi podczas seansu mogą też niekorzystnie wpłynąć na osoby z cukrzycą (podnoszą poziom cukru we krwi) oraz cierpiącym na nadciśnienie tętnicze i choroby serca. Ostrożność powinny zachować też osoby z astmą i innymi schorzeniami układu oddechowego, aby nie dopuścić do duszności. Innym przeciwwskazaniem do korzystania z sauny fińskiej są problemy z układem krążenia.