Sauny Fińskie

Kabina infrared

Jeśli z jakichś powodów nie możesz korzystać z kąpieli w tradycyjnej saunie, mamy dla Ciebie rozwiązanie alternatywne. Mówiąc o alternatywie, mamy na myśli kabinę infrared, czyli saunę na podczerwień. Działanie takiej kabiny polega na wytwarzaniu energii cieplnej przez promienie podczerwone. Są one nie tylko bezpieczne dla organizmu człowieka, ale również od wielu lat stosowane w medycynie do leczenia bólu, stanów pourazowych oraz stanów zapalnych. Ich działanie jest intensywne, ponieważ wnikają głęboko pod skórę.

Charakterystyczne cechy sauny na podczerwień

Sauny na podczerwień przypominają budową tradycyjne sauny fińskie, a więc są wyłożone naturalnym drewnem. Natomiast różnią się od nich tym, że są wyposażone w system grzewczy na wspomnianą podczerwień. Przy zastosowaniu takiej instalacji temperatura w otoczeniu sauny infrared osiąga nie więcej niż 60oC, czyli jest prawie dwukrotnie niższa niż temperatura w saunie fińskiej. Wyższa jest natomiast wilgotność powietrza, dlatego w kabinie infrared można dosyć swobodnie oddychać. To świetna opcja dla osób, które nie przepadają za tak wysoką temperaturę, a jednocześnie chciałyby skorzystać z leczniczego działania sauny. Kabina infrared niesie za sobą wiele korzyści, dlatego warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Kabina infrared – strefa zdrowia i odprężenia

Mimo stosunkowo niskiej jak na saunę temperatury, w kabinie infrared można naprawdę się zrelaksować i porządnie wypocić. W ten sposób ciało wydala wodę i spala tłuszcz, dlatego regularne kąpiele w tej saunie sprzyjają odchudzaniu. Promieniowanie pomaga także w leczeniu wielu chorób i łagodzeniu przewlekłych stanów bólowych. Koi między innymi ból kręgosłupa, ból stawów, nerwobóle, pomaga pokonać stres, zmęczenie i napięcie mięśniowe. Ponadto sprzyja leczeniu rwy kulszowej i zwyrodnienia stawów. Polepsza też kondycję skóry.

Budowa sauny infrared

Każda stworzona przez nas sauna jest zewnętrzną lub wewnętrzną konstrukcją na wymiar. Dzięki temu można dopasować ją do wymagań konkretnego budynku i jego właściciela. Promienniki podczerwieni mogą stanowić jedyne wyposażenie lub być zamontowane w tradycyjnej saunie fińskiej. Konstrukcję tego typu możemy wykonać z każdej boazerii w naszej ofercie. Są to takie gatunki drewna, jak:

• świerk skandynawski,
• osika bezsęczna,
• osika bezsęczna termo,
• jodła kanadyjska,
• cedr kanadyjski,
• abachi.

W kabinie powinno znaleźć się również odpowiednie wyposażenie, które pozwala na swobodne korzystanie z pomieszczenia. Musi być ono wykonane w taki sposób, by się nadmiernie nie nagrzewać. Jest to szczególnie istotne w przypadku powierzchni, na której się siedzi lub dotyka bezpośrednio ciałem. Ławki i wyposażenie sauny może być wykonane z:

• abachi,
• abachi termo,
• osiki.

W naszej firmie pracują wykwalifikowane osoby, które z chęcią doradzą odnośnie wyboru odpowiedniego gatunku drewna w danym przypadku. Każda budowa różni się od pozostałych, dlatego cenę takiej inwestycji trzeba obliczyć indywidualnie na podstawie wymagań konkretnego klienta. Z tego powodu warto skontaktować się z nami i podać szczegóły zlecenia. Jeśli masz wątpliwości, z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania i dobierzemy takie rozwiązanie, które sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku.

Jak działa kabina infrared?

Kabina infrared nie wykorzystuje powietrza jako nośnika ciepła. Energia wnika bezpośrednio w ciało, na głębokość około 4 cm, rozgrzewając organizm. Dzięki temu podczas seansu w takiej kabinie użytkownik poci się znacznie mocniej i traci nawet 250% więcej płynów. W trakcie tego zabiegu wydziela się nie tylko woda, lecz także tłuszcz i szkodliwe substancje znajdujące się w organizmie.Seanse w kabinie przez wiele osób są wykorzystywane jako sposób na schudnięcie. Podczas korzystania z takich obiektów można bowiem stracić nawet 600 kcal w 30 minut.

Sauna infrared nie potrzebuje również dużej ilości prądu. Jej moc wynosi zwykle 1700-2050 W. Korzystanie z takiego obiektu jest więc stosunkowo oszczędne i nie generuje dużych kosztów, które obciążają gospodarstwo domowe. Z tego powodu często montuje się je w budynkach mieszkalnych, na prywatny użytek ich właścicieli.

W kabinie infrared nie stosuje się wody. Działanie takich obiektów bazuje na specjalnych żarówkach emitujących światło o konkretnej długości fal. Dzięki temu są to konstrukcje nieskomplikowane, a co za tym idzie – łatwe w budowie. Można je również bez problemu utrzymać w czystości.

Kabina infrared na zamówienie

Zajmujemy się tworzeniem kabin infrared na zamówienie. Ustalamy z klientem najważniejsze parametry techniczne takiego obiektu, a następnie przygotowujemy projekt. Po jego zatwierdzeniu przechodzimy do realizacji, wykorzystując jakościowe materiały i nowoczesne techniki pracy. W naszym zakładzie powstają zarówno proste, niewielkie kabiny infrared, jak i te luksusowe, wykonane z najwyższej jakości surowców, o dekoracyjnym wyglądzie.

Nasze kabiny infrared na zamówienie powstają przede wszystkim na zlecenie klientów indywidualnych, którzy chcą podwyższyć standard swojej nieruchomości. Taki obiekt pozwala bowiem na wygodne korzystanie w dowolnym momencie, bez konieczności opuszczania swojego domu czy opłacania wstępu. Kabiny i sauny są chętnie wybierane również przez osoby, które decydują się na wynajem swoich budynków.To ciekawa atrakcja dla gości poszukujących relaksu podczas urlopu.

Zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą za pomocą podanego adresu e-mail lub numeru telefonu. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, a nasi specjaliści chętnie doradzą odnośnie wyboru najlepszych rozwiązań, które sprawdzą się w Twoim budynku.