Sauny Fińskie

Sauna combi

Jeżeli miałbyś zbudować saunę na własny użytek, jaki typ sauny byś wybrał? Byłaby to sauna parowa, czy raczej sucha sauna fińska? A co byś powiedział na to, gdybyśmy wykonali dla Ciebie saunę hybrydową, w której można brać zarówno suche, jak i parowe kąpiele? Taka właśnie jest sauna combi. Choć wygląd tej sauny nie różni się od typowych saun fińskich, jej działanie jest bardziej uniwersalne, a w związku z tym kąpiele w niej dają znacznie więcej korzyści i przyjemności.

Budowa sauny combi

Za uniwersalność oferowanej sauny odpowiedzialny jest specjalny piec z dobudowanym generatorem pary. Piec ten można zamontować w każdej saunie fińskiej, czyniąc z niej poniekąd również saunę parową. Dzięki temu piecowi w saunie można tworzyć różne warunki kąpieli. Można uzyskać charakterystyczną dla saun fińskich wysoką temperaturę sięgającą 110oC i niską wilgotność powietrza, a także obniżyć temperaturę i zwiększyć wilgotność poprzez uruchomienie generatora. Jest to prosty patent, a zarazem największy powód popularności saun combi.

Gatunki drewna wykorzystywane do budowy sauny

Saunę combi możemy wykonać dla Ciebie z każdej boazerii dostępnej w naszej ofercie. Wielkość sauny jest dobierana do warunków montażowych, a więc są to budowle na wymiar. Do budowy saun wykorzystujemy różne gatunki selekcjonowanego drewna, a są to:

• świerk skandynawski,
• osika bezsęczna,
• osika bezsęczna termo,
• jodła kanadyjska,
• cedr kanadyjski,
• olcha,
• egzotyczne abachi.

Dodatkowe wyposażenie m.in. w postaci ławek, wykonujemy z drewna abachi, abachi termo oraz osiki.

Chcesz znać więcej szczegółów na temat budowy, działania, ceny sauny combi, zapytaj o to naszych ekspertów. W bezpośredniej rozmowie udzielimy Ci wszystkich informacji, które będą Ci potrzebne do podjęcia decyzji o jej zakupie.